غیرفعال کردن طراحی تخت در Chrome 53 در ویندوز ۱۰

خانه / مقالات / غیرفعال کردن طراحی تخت در Chrome 53 در ویندوز ۱۰
غیرفعال کردن طراحی تخت در Chrome 53 در ویندوز ۱۰

گوگل آخر ماه آگست اعلام کرد که در جدیدترین ورژن پایدار کروم 53 قرار است از طراحی متریال استفاده شود. همچنین، گوگل قول داده است که مصرف باتری نیز در این ورژن  بهنیه شود. در حال حاضر اگر کروم خود را بصورت آپدیت خودکار تنظیم کرده باشید باید نسخه جدید کروم 53 را دریافت کرده باشید. اگر تغییرات ظاهری در کروم خود مشاهده نمی‌کنید، پس زمان آپدیت کردن آن فرارسیده است، به قسمت Settings -> About کروم بروید یا به chrome://help/ بروید تا کروم خود را به آخرین ورژن آپدیت نمایید.

  • کروم 53 با طراحی تخت در مقابل کروم 52 با طراحی غیر تخت

تصویر زیر مقایسه‌ی شانه به شانه‌ی کروم 53 و 52 است. توجه کنید که در کروم 53 تمامی آیکون‌‌ها تغییر کرده‌اند و متن آدرس بار کروم 53 به نظر کوچک‌تر شده است. قسمت بالای تب‌ها به نظر تیزتر شده‌اند. اینان تغییرات لطیفی هستند که شاید تا به حال به آنان توجه نکرده بودید.

1

گوگل اظهار داشته است که رابط کاربری جدید آن بخشی از تلاش آنان برای ساده و موثر کردن محصولاتشان به وسیله‌ی طراحی تخت می‌باشد. همچنین گفته است اگر شما طراحی جدید را نمی‌پسندید و علاقه دارید به رابط کاربری قبلی  برگردید، می‌توانید.

  • نحوه غیرفعال کردن طراحی تخت در کروم 53

به قسمت chrome://flags بروید و عبارت «Material Design in the browser’s top chrome» را سرچ نمایید.

2

شما می‌توانید تنظیمات را از طریق تغییر دادن مقدار فعلی آن به «Non-material»، از طرق منوی بازشونده، تغییر دهید. سپس کروم را دوباره اجرا کنید.

این تنها ظاهر کروم شما را به ورژن قبلی آن، تغییر می‌دهد و شما همچنین از بهبودهای عملکردی گوگل کروم در ورژن جدید بهره‌مند می‌شوید.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =