حل مشکل کوچک شدن صفحه در ویندوز ۷ / ۸

خانه / مقالات / حل مشکل کوچک شدن صفحه در ویندوز ۷ / ۸
حل مشکل کوچک شدن صفحه در ویندوز ۷ / ۸

زمانی که اجرای برنامه در صفحه ویندوز نمایش داده نمی‌شود چه باید کرد؟

آیا تا کنون با چنین مشکلی برخورده‌اید، زمانی که برنامه را اجرا می‌کنید یا در حین کار صفحه برنامه ناگهان ناپدید شده و عملا شما نمی‌توانید از برنامه استفاده نمایید؟ در صورتی که برنامه اجرا شده است اما هیچگونه نشانه‌ای از اجرای برنامه بر روی صفحه ویندوز نمایش داده نمی‌شود و تنها شما شورت‌کاتی از برنامه را در نوار پایینی ویندوز مشاهده می‌کنید.

 

ممکن است این مشکل برای هر یک از شما پیش آمده باشد، اکنون ما راه حلی بسیار ساده را به شما پیشنهاد می‌کنیم که در کمترین زمان ممکن می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

زمانی که با این مشکل مواجه شدید، مانند شکل زیر نشانگر موس خود را بر روی شورت‌کات برنامه قرار داده و سپس با فشردن کلیدshift  و right-click  صفحه‌ای مانند شکل زیر پدیدارمی‌شود. سپس روی maximize کلیک نمایید. خواهید دید که برنامه در صفحه ویندوز نشان داده می شود.

تصویر صفحه‌ی پدیدار شده
تصویر صفحه‌ی پدیدار شده

این وضعیت معمولا وقتی اتفاق می‌افتد که یکی از تنظیمات و عملیات صفحه نمایشگر از کار افتاده باشد برای فعال سازی آن می‌توانید از روش حرکت دادن موس، چپ کلیک و راست کلیک کردن برای باز فراخوانی تنظیمات استفاده نمایید.

اگر از ویندوز 8 استفاده می‌کنید می‌توانید با فشردن win + left / win + right و حرکت سریع شورتکات برنامه به سمت چپ و راست برای رفع این مشکل اقدام کنید .

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =