حل مشکل کار نکردن دکمه پاور منوی استارت در ویندوز ۱۰

خانه / مقالات / حل مشکل کار نکردن دکمه پاور منوی استارت در ویندوز ۱۰
حل مشکل کار نکردن دکمه پاور منوی استارت در ویندوز ۱۰

اخیرا در نسخه جدید ویندوز 10 دکمه‌ی پاور واقع در منوی استارت از کار افتاده است. وقتی روی آن کلیک می‌شود برای چند ثانیه هیچ اتفاقی نمی‌افتد و پس از آن منوی استارت از کار می‌افتد. با این که مشکل خیلی جدی نیست، ولی زمانی اذیت کننده است که شما برای انجام این کار روتین و معمولی مجبورید از میانبرها و راه‌حل‌های موقت استفاده کنید.

1_ds

  • از طریق منوی مخفی Win + X

اجرا کردن نسخه جدید ویندوز 10 (Windows  10 Insider Preview) همراه با ریسک است، مثل از کار افتادن چیزهای مختلف بدون دلیل. بعضی اوقات هیچ راه‌حل سریعی برای این مشکلات نیست اما با زدن کلیدهای «Win» و «R» می‌توانید به منوی مخفی ویندوز دسترسی پیدا کنید و از طریق آن عملیات‌هایی را که دکمه پاور در انجام آن‌ها مشکل دارد، انجام دهید.

2_ds

  • راه‌حل جایگزین: صبر برای انتشار نسخه جدید ویندوز

اگر از کار نکردن دکمه‌ی پاور ویندوز 10 رنج می‌برید می‌توانید تا انتشار نسخه جدید آن صبر کنید که این مشکل در آن رفع شده است.

  • راه‌حل جایگزین: نصب دوباره ویندوز

از آنجایی که در ابتدای آپدیت ویندوز به نسخه جدید (Windows 10 Insider Preview)، این مشکل وجود نداشت، قاعدتا نصب دوباره‌ی ویندوز باید چاره‌ساز باشد.

برای نصب دوباره ویندوز بدون از دست دادن اطلاعات به قسمت Settings -> Recovery -> Reset this PC بروید.

3_ds

گزینه «Keep my files» را انتخاب کنید.

4_ds

این عمل ویندوز 10 را دوباره نصب می‌کند، راه‌حلیست برای حل مشکل کار نکردن دکمه پاور ویندوز 10 برای افرادی که نمی‌خواهند برای نسخه جدید ویندوز صبر کنند.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =